Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Edukacji Narodowej , Ślubowanie uczniów kl. I

Dzień Edukacji Narodowej , Ślubowanie uczniów kl. I

Dzisiaj  obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  Tradycyjnie, od wielu lat, tego dnia w naszej szkole uczniowie klasy I przeżywają swoje święto - Ślubowanie. Dzięki uprzejmości Państwa Pośpiesznych, za co serdecznie dziękujemy, uroczystość odbyła się w "Dworku Oleńka".

W pierwszej części odczytano życzenia od Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Gminy Żukowo. Pani dyrektor Elżbieta Pryczkowska złożyła gratulacje nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły zaś wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora. Pani Alicja Haase otrzymała Nagrodę Burmistrza Gminy Żukowo. Rada Rodziców przygotowała niespodziankę - film z życzeniami od dzieci oraz tort, zaś troje uczniów z klasy III - przedstawiciele społeczności szkolnej, która w tym roku nie była obecna , wykonało skecz, w którym brali udział nauczyciele oraz wyrecytowali okolicznościowy wiersz.

W drugiej części uroczystości uczniowie klasy I, których wychowawczynią jest pani Alicja Karczewska, zaprezentowali program artystyczny. Dzieci wypadły znakomicie. Brawom nie było końca. Następnie nastąpił najważniejszy punkt dnia - Ślubowanie na flagę Polski. Na koniec dzieci otrzymały swój pierwszy dokument - legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Serdecznie dziękuję nauczycielom oraz rodzicom uczniów kl. I za pomoc w przygotowaniu tej pięknej uroczystości.

AK

Zdjęcia z uroczystości wkrótce bedą umieszczone w zakładce Galeria.

Data dodania: 2020-10-14 17:10:21
Data edycji: 2020-10-14 18:56:36
Ilość wyświetleń: 33

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

J. Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej